Bölüm Başkanı'nın Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

İzmir Ekonomi Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümüne hoş geldiniz. Bölümümüz havacılık ve uzay mühendisliği disiplinlerinde  lisans derecesi vermek üzere 2016 yılında kurulmuştur. Bu nedenle,  bölüm  her iki disiplini de bünyesinde barındırmaktadır.

Bölümümüz,  havacılık ve uzay sektörlerinde başarılı olmak  için gerekli bilgi ve becerilere sahip mezunlar yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bu yüzden, ders programımız  havacılık ve uzay  disiplinlerinin fonksiyonlarını birleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Öğretim üyelerimiz, termodinamik, ısı transferi vb. temel mühendislik alanlarının yanı sıra, aerodinamik, uçuş mekaniği, itki sistemleri, astrofizik ve yörünge mekaniği gibi değişik alanlarda geniş deneyim sahibidirler.

İEÜ’nin Havacılık ve  Uzay Mühendisliği Bölümü, araştırma alanlarının yanı sıra, gerek öğrenci gerekse de öğretim üyesi sayısı olarak da hızlı bir gelişme içindedir. Aşağıda bu gelişmelerin bazıları belirtilmektedir:

  • “Simülasyon ve Tasarım”, “Aerodinamik”, “İtki Sistemleri” laboratuvarları yeni inşa edilen “Mühendislik Fakültesi Laboratuvarları”  binası içinde yerini almıştır.
  • Öğretim üyesi sayımız yeni katılanlarla büyümüştür.
  • Yüksek puanlarla bölümümüze giren öğrencilerimizin sayısında artış vardır.

Daha yükseklere ulaşmanız dileklerimle…..

Prof. Dr. M. Barış ÖZERDEM

Bölüm Başkanı