Bizi takip edin
|
EN

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Havacılık ve Uzay Mühendisliği

Program Eğitim Amaçları

Havacılık ve Uzay Mühendisliği programı mezunları:

  • Havacılık ve Uzay Mühendisliği programı mezunları mühendislik problemlerini, matematik ve bilimsel bilgilere dayalı çözümleme, deneme ve yaratıcılıkla tanımlayacak ve çözeceklerdir.
  • Havacılık ve Uzay Mühendisliği programı mezunları elektrik ve elektronik sistemleri, bileşenleri ve süreçleri disiplin, takım çalışması ve iletişim becerileriyle tasarlayacaklar ve geliştireceklerdir
  • Havacılık ve Uzay Mühendisliği programı mezunları hem ulusal hem de uluslararası düzeyde, endüstride veya devlet kurumlarında meslek alanlarında istihdam edilebilir olacak veya ileri akademik dereceleri hedefleyecek yenilikçi ve girişimciler olacaklardır.
  • Havacılık ve Uzay Mühendisliği programı mezunları staj ve hizmet içi eğitim, pratik deneyim, kendi kendine ve disiplinler arası çalışma, bilgi ve deneyimini paylaşma, ileri düzey dersler ve dereceler, liderlik ve rehberlik etme yollarıyla profesyonel gelişimlerini sürdüreceklerdir.
  • Havacılık ve Uzay Mühendisliği programı mezunları uygulama, araştırma ve yönetimde üretken mühendisler olarak, kendi profesyonel, mesleki kariyerlerinde mühendisliğin ahlaki, sosyal ve ekolojik sorumluluğunda topluma katkı yapan üyeler olarak işlev göreceklerdir. 

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.